Wystawa poplenerowa I Międzynarodowego Pleneru Artystycznego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Stacja Kultura”

Wystawa poplenerowa I Międzynarodowego Pleneru Artystycznego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Stacja Kultura”.

9 marca 2019r., w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku, otwarta została poplenerowa wystawa I Międzynarodowego Pleneru Artystycznego Stacja Kultura. Wystawa ta jest czwartą odsłoną, po jej wystawieniu w Pałacach w Siemczynie i Koziej Górze oraz w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie.

Honorowy patronat nad Plenerem objęli Starosta powiatu Szczecineckiego pan Krzysztof Lis, oraz Starosta powiatu Drawskiego pan Stanisław Kuczyński. Na wystawie przedstawione zostały prace artystów z Ukrainy, Niemiec i Polski, w tym z Warmii i Mazur oraz naszego Rejonu Zachodniopomorskiego .

W pracach powstałych podczas pleneru, artyści malowali obrazy przedstawiające dawne i współczesne fragmenty obu miast-Drawska Pomorskiego i Szczecinka. Dzięki patronatowi i życzliwości pana starosty, Krzysztofa Lisa, Stowarzyszenie uzyskało możliwość pokazania tych prac na wystawie w pomieszczeniach CEEiR w Szczecinku. W/g danych pozyskanych od dyrektora Centrum, pana Radosława Wąsa, wystawę obejrzało w przeciagu 3 tygodni około 500 osób.

Wystawa zebrała bardzo pozytywne recenzje i opinie. Komisarz I Międzynarodowego Pleneru Artystycznego, Longina Malinowski, uzyskała zapewnienie, że prace tegorocznej, drugiej edycji pleneru, odbywającego się w dniach 29 sierpnia-7 września 2019, zostaną pokazane w prestiżowej Galerii Zameku Książąt Pomorskich w Szczecinku. Partnerem tegorocznego Pleneru będzie SPAiK z panem dyr. Kamilem Klimkiem. Planujemy już kolejne edycje tego kulturalnego wydarzenia, ponieważ budzi ono coraz większe zainteresowanie rożnych podmiotów samorządowych oraz zostało ono wpisane do programu corocznych imprez w kalendarzu Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników sztuki współczesnej na wernisaż poplenerowy, który odbędzie się 07.09.2019 r. w Galerii Pałacu w Siemczynie.