„A SKĄD JA JESTEM?”

To tytuł nowego opowiadania Lucy von Schickedantz .

Stowarzyszenie Stacja Kultura wraz z Bobrową Doliną w Krągach  zorganizowało spotkanie z malutkimi w ramach obchodów  Dnia Dziecka. Autorka przeczytała po raz pierwszy swoje nowe opowiadanie napisane specjalnie dla dzieci. Czytaniu towarzyszył prezentacja  owoców, głównych bohaterów tego opowiadania, mapa świata i atlas, żeby pokazać skąd te owoce do nas docierają. Było nie tylko miło, ale również pouczająco. A owoce, corpus delicti, od razu został przez obecnych zdegustowane. Pozostała mapa i globus przejęte zostały przez jednego z gości, Edwarda Uhle, Kapitana Żeglugi Wielkiej i wielkiego podróżnika, który wprowadził nas w świat matematyki chaldejskiej, opowiedział o powstaniu atlasu i wszelkiego rodzaju obliczeniach dotyczących kuli ziemskiej i układu słonecznego.

Natomiast nasz gospodarz, Roman Szewczyk, Chipoficer Żeglugi Wielkiej, który również objechał lub opłynął niemalże całą kulę ziemską, opowiedział nam o swoich podróżach i przygodach.

Spotkanie trwało w nad wyraz miłej atmosferze przy ciasteczkach i naleśnikach dla maluczkich. A my – dorośli, poczuliśmy powrót do przeszłości. Była to dla nas wspaniała przygoda poczuć się znowu uczniem.

GM