Akcja zdobienia pierniczków trwa! Dołącz i TY!

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie trwają intensywne przygotowania do kiermaszu pn. „Pierniczki Reni”, którego organizatorem jest MBP i Stowarzyszenie „Stacja Kultura”. Sprzedaż pierniczków będzie kluczowym elementem Kiermaszu Świątecznego w dniu 9 grudnia 2017 r. od godz.16.00 w auli BKO. Nazwa imprezy „Pierniczki Reni” jest kultywowaniem tradycji bardzo nam bliskiej ś.p. Reni Kasprzyk, dla której w kwietniu br. graliśmy koncert charytatywny. Postanowiliśmy podobnie jak Renia wypiekać i pięknie zdobić pierniczki, a pozyskane z ich sprzedaży środki przeznaczyć na cele charytatywne (pomoc potrzebującym i  wzbogacenie oferty kulturalnej miasta). Dobry duch Reni jest ciągle z nami a jej bliscy stale nam towarzyszą i mocno angażują się w świąteczne dzieło.

Bożonarodzeniowy kiermasz poza pierniczkami, zaoferujemy także serwis kawowy, „grzańca”, domowe ciasta, stoiska z wszelakimi dobrami, loterię fantową oraz  aukcję obrazów młodych artystów zrzeszonych w Atelier Młodego Artysty w bibliotece. Świąteczny klimat zapewnią występy indywidualne wokalistów, zespołów, kwartetu saksofonowego, a dla najmłodszych odbędzie się warsztat zdobienia pierników i wyrobu ozdób choinkowych m.in. z wikliny papierowej a potem wspólne strojenie choinki. Do zobaczenia już 9 grudnia o godzinie 16.00 w BKO!

Kiermasz świąteczny  organizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Stowarzyszenie Stacja Kultura i Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie. Oficjalny patronat medialny objęła Telewizja  Gawex. 

Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych. Każda para rąk jest potrzebna. Jeśli nie odnajdziesz się w zdobieniu pierników, pomożesz przy ich pakowaniu.

Zgłoś się do pomocy osobiście (biblioteka) lub telefonicznie:  94 37 33 120.

Zdjęcia:

D.Graszka – MBP Borne Sulinowo

Relacja z przygotowań do kiermaszu również: 

http://www.mbp.bornesulinowo.pl/cms/?p=21981

http://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/14573/Akcja-zdobienia-pierniczkow-trwa