II Biesiada Letnia w Bornem Sulinowie za nami

W dniu 14.07.2018 roku odbyła się druga edycja biesiady w Bornem Sulinowie. Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Stacja Kultura we współpracy z Pensjonatem Ani byli gospodarzami wielu godzin zabawy dla mieszkańców miasta, gminy i przybyłych do Bornego Sulinowa gości. Tegoroczna impreza składała się z kilku części, ale o wszystkim po kolei…

Punktualnie o godzinie 14.00 ze sceny plenerowej przy Pensjonacie Ani wszystkich gości powitali: Dyrektor MBP – Iwona Gajewska-Tranbowicz, prezes Stowarzyszenia Stacja Kultura, Roman Tranbowicz oraz prowadzący biesiadę- Roman Sokulski i Stanisław Bartoszewicz. Gdy oficjalne otwarcie biesiady stało się faktem, na scenie wystąpiły lokalne zespoły, które przyjęły zaproszenie na imprezę i zaprezentowały fragment swojego dorobku. W doskonały nastrój zabawy wprowadził nas męski zespół Spocznij, po którym kolejno występowały: Stokrotki, Swojacy, Borneńskie Wrzosy, Pasjonatki, ESKO i Borneńskie Podlotki, którym z pomocą dostępnych śpiewników podczas śpiewania znanych i lubianych piosenek biesiadnych entuzjastycznie wtórowała publiczność. Każdy zespół po swoim występie został uhonorowany przez organizatorów specjalnym podziękowaniem i słodkim upominkiem. Natomiast przez cały czas trwania biesiady każdy uczestnik biesiady mógł częstować się kiełbaskami z grilla.

Kolejnym etapem i nowością tegorocznej biesiady była Biesiadna strefa kibica! Mundial przypadł na dzień biesiady, co stworzyło możliwość wspólnego kibicowania. Na profesjonalnym telebimie o łącznej powierzchni 15m2 oglądaliśmy zmagania o 3 miejsce w MŚ. W przerwie meczu przeprowadzono m.in. konkurs podbijania piłki, za co zwycięzca otrzymał w nagrodę oryginalną piłkę nożną drużyny narodowej z Niemiec.

Ostrzejsze brzmienie tuż po meczu zaserwował nam swoją oryginalną, melodyjną, rockową nutą zespół VOLODJA. Okazało się, że rosyjsko-ukraińskie brzmienie bardzo przypadło do gustu biesiadowiczom, którzy kilka razy domagali się bisów, a zespołowi nie pozostało nic innego jak spełnić te oczekiwania ku radości wszystkich obecnych. Entuzjastyczny odbiór występu zespołu VOLODJA  jest potwierdzeniem profesjonalizmu i niezwykłej empatii muzyków.

Na zakończenie wspólnego biesiadowania panowie z zespołu K2 i Przyjaciele oraz duet KARO zagrali dla wszystkich obecnych znane i lubiane szlagiery. Wspólne tańce i śpiewy oficjalnie zakończyliśmy o godz. 20.00, choć jeszcze przez jakiś czas rozbrzmiewały dźwięki muzyki i gwar rozmów.

II Biesiada Letnia w Bornem Sulinowie staje się tradycją lokalną. Tegoroczną imprezę zaliczamy do bardzo udanych. Doskonała atmosfera i  piękna, słoneczna pogoda pozwoliły cieszyć się. Dzięki tej imprezie i przybyłej bardzo licznej publiczności, budujemy naszą lokalną tradycję, wspólnie spędzając czas na zabawie. Dlatego ufamy, że III Biesiada Letnia już za rok.

Relacja o biesiadzie również:

https://szczecinek.com/artykul/ii-biesiada-letnia-w/474707

http://iszczecinek.pl/artykuly/region/ii-biesiada-letnia-w-bornem-sulinowie-za-nami

https://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/16061/II-Biesiada-Letnia-w-Bornem-Sulinowie

http://www.powiat.szczecinek.pl/aktualnosci/borne-sulinowo.html

Zdjęcia i video (4K): Daniel Graszka 

STOKROTKI na II Biesiadzie Letniej Borne Sulinowo / 14.07.2018

SWOJACY na II Biesiadzie Letniej Borne Sulinowo / 14.07.2018

BORNEŃSKIE WRZOSY na II Biesiadzie Letniej Borne Sulinowo / 14.07.2018

PASJONATKI na II Biesiadzie Letniej Borne Sulinowo / 14.07.2018

DUET ESKO na II Biesiadzie Letniej Borne Sulinowo / 14.07.2018

BORNEŃSKIE PODLOTKI na II Biesiadzie Letniej Borne Sulinowo / 14.07.2018

VOLODJA na II Biesiadzie Letniej Borne Sulinowo / 14.07.2018

EUGENIUSZ MAKARYK na II Biesiadzie Letniej Borne Sulinowo / 14.07.2018

KARO na II Biesiadzie Letniej Borne Sulinowo / 14.07.2018

K2 i PRZYJACIELE na II Biesiadzie Letniej Borne Sulinowo / 14.07.2018