Stowarzyszenie „Stacja Kultura”po raz drugi zaprosiło artystów malarzy i rzeźbiarzy na Plener Artystyczny .Stałą siedzibą dla artystów jest Pałac z Siemczynie, którego park daje rozliczne możliwości do niczym nie zakłóconej twórczości. Podcienia jednego z budynków stwarzają możliwość dla pracy rzeźbiarzy. Wszyscy artyści otoczeni są życzliwą opieką właścicieli Pałacu, państwa Andziaków. Na tegoroczny Plener zaproszeni zostali artyści z Litwy, Ukrainy, Niemiec i Polski. Organizator Pleneru zabiegał o to, by uczestniczyli w nim mieszkańcy miast Pomorza Zachodniego.
Pozyskaliśmy więc:
- Dwie artystki ze Złocieńca,malarkę, Elżbietę Majewską i autorkę nietypowych rzeźb, Martę Frankowską.
- Dwóch rzeźbiarzy z Czaplinka: Pawła i Edwarda Szadkowskich.
- Powiat drawski reprezentowała uznana malarka,mająca w tym roku wystawę w jednej z warszawskich galerii, Natalia Szynal.
- Borne Sulinowo reprezentowała Longina Malinowski.
- Warmię i Mazury reprezentowali artyści ze Szczytna- Olga Kokoryn i Mariusz Iliasiuk z Biskupca.
- Wielkim sukcesem organizatorów było zaproszenie na plener mającego polskie korzenie uznanego artysty, Ceslawa Polonskiego z Wilna. Ceslaw Polonski jest artystą cenionym przez Litewskie Ministerstwo Kultury.
- Z Ukrainy przyjechały, Larysa Dem’Yanishina i Tatiana Popowiczenko.
- Niemcy reprezentowała Dorit Markwert.
Wszystkie prace powstałe na Plenerze zostały przedstawione szerokiej publiczności na Wystawie Poplenerowej, która miała miejsce w Pałacu w Siemczynie. Wystawa, która zgromadziła wielu zachwyconych gości, tego dnia była częścią wieczoru w całości przygotowanego przez Stowarzyszenie. Wieczór zaczął się prelekcją pana Wiesława Bartoszka, który zaprezentował nigdzie nie upublicznianą historię Bornego Sulinowa.
Cała prelekcja wzbudziła tak wielkie zainteresowanie,że zarząd chce ująć kolejną prezentację pana Bartoszka w planach prac Stowarzyszenia.
Wieczór zakończył spektakl słowno-muzyczny „Grzeczne kobiety nie tworzą historii” scenariusz do którego napisała Lucy von Schickedantz. Spektakl wsparły wokalistki Natalia Dąbrowska z Kołobrzegu i Ewa Brojek –Polakowska z Bornego Sulinowa. Całą historię życia Coco Chanel, Marleny Dietrich i Hanny Ordonówny zebrani mogli zobaczyć poprzez pokaz multimedialny. Niezapomniane wrażenie na widzach, wywołała recytacja „Matko czy możesz mi wybaczyć ?”. Tłumaczenia słów Marleny Dietrich i recytacji podjęła się Gina Malinowski.