Kiermasz „Pierniczki Reni” 2018 – edycja II

Również w tym roku, 15 XII 2018 w godzinach od 14.00-20.00 aula w BKO w Bornem Sulinowie za sprawą Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz partnerów (Stowarzyszenie „Stacja Kultura”, Urząd Miejski, Budynek Kulturalno-Oświatowy, Centrum Kultury i Rekreacji z siedzibami w Bornem Sulinowie oraz Telewizja Gawex jako patron medialny), nasyciła się zapachami ciast, pierników, aromatem imbiru, cynamonu oraz kawy, rozświetlona feerią barw i dźwięków, wypełniła się radosnym gwarem i śpiewem.

Już tradycyjnie w holu przed wejściem do auli prowadzono sprzedaż pierników od wielu tygodni pieczołowicie wypiekanych i zdobionych przez wolontariuszy wg autorskiego przepisu śp. Reni Kasprzyk, która wprowadziła zwyczaj obdarowywania przyjaciół samodzielnie przygotowywanymi pierniczkami. Chcąc kultywować tę tradycję, a jednocześnie pozyskać fundusze na cele charytatywne, pierniczki ponownie uczyniliśmy zasadniczym elementem kiermaszu pn. „Pierniczki Reni-II edycja”.

Na stoiskach przed wejściem do budynku swoje różnorodne produkty prezentowali wystawcy, można było wybierać między miodami, kosmetykami naturalnymi, ziołami i octami, ciastem, specjałami kuchni polskiej czy ozdobami świątecznymi. Każdy mógł poczęstować się aromatycznym „grzańcem z malinami i przyprawami korzennymi.

O 16.00 zebraną publiczność serdecznie powitali: Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Iwona Gajewska-Tranbowicz i prezes Stowarzyszenia Stacja Kultura – Roman Tranbowicz. Od tej chwili scena zatętniła życiem. Wystąpili na niej wykonawcy indywidualni i zespoły, w tym: zespoły ONTIS, CENTRALA 57, Król Dawid, duet saksofonowy w składzie Monika Burian i Włodzimierz Piesiak, wokaliści- Karolina Górzyńska, Zofia Salmanowicz, Janusz Pawłowski i Wiktoria Łozińska, flecistka Kalina Tranbowicz. Na scenie także przeprowadzano aukcje obrazów z Atelier Młodego Artysty i innych ciekawych fantów, jak m.in. zestaw kosmetyków naturalnych z Mydlarni INSPIRACJA, figurę  tradycyjnego dziadka do orzechów, biżuterię srebrną, piłkę z autografem Małgorzaty Glinki. Licytacje po mistrzowsku poprowadził Staszek Bartoszewicz z uroczą asystentką- Agnieszką Bartoszek.

Kiermasz odwiedziło wiele osób chcących włączyć się do przedświątecznej akcji. Dziękujemy za przybycie na wydarzenie pani Dorocie Chrzanowskiej- Burmistrz Bornego Sulinowa oraz panu  Mariuszowi Gorgolowi – przewodniczącemu Rady Miejskiej. Wasza obecność jest pięknym przykładem wspólnego uczestniczenia w życiu miasta i mieszkańców.

Sześć godzin upłynęło w magicznej atmosferze. Nie brakło okazji do śmiechu i żartów, ale też do zadumy i refleksji. I znów potwierdza się, że świąteczny czas ma to do siebie, że chętniej otwieramy się na innych, chcemy być wśród ludzi i ogrzewać się ciepłem ich serc…

Informacje z kiermaszu również: 

https://www.powiat.szczecinek.pl/aktualnosci/kiermasz-pierniczki-reni-2018-edycja-ii.html

https://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/16889/Pierniczki-Reni-po-raz-drugi-w-Bornem-Sulinowie

https://szczecinek.com/artykul/ii-edycja-kiermaszu/564867

http://iszczecinek.pl/artykuly/aktualnosci/wyjatkowa-receptura-pierniczkow-reni

https://gk24.pl/pierniczki-reni-w-bornem-sulinowie-po-raz-drugi-zdjecia/ga/13749708/zd/32825680

Tekst: Iwona Gajewska-Tranbowicz – dyrektor MBP Borne Sulinowo

Zdjęcia i video: Daniel Graszka – MBP Borne Sulinowo