Longina Malinowski zwyciężczyni plebiscytu „Osobowość roku 2019” w kategorii Kultura

Nominowana w plebiscycie GS.24.pl pn „Osobowość roku 2019” w kategorii  kultura „za umiejętność odkrywania pasji w innych osobach i skłaniania ich dodo realizacji marzń” –  Gina Malinowski zajęła zaszczytne I miejsce w powiecie szczecineckim.

Gina Malinowski, prezes Stowarzyszenia Stacja Kultura – zdobyła prestiżowy tytuł „Osobowość roku 2019” i to zaledwie po trzech latach jej działalności. To tytuł nie tylko honorowy, ale i w pełni zasłużony, o czym świadczą liczne dokonania i charyzmatyczna osobowość.

Jakże trafnie brzmi uzasadnienie Kapituły Plebiscytu, która dostrzegła w jej osobie „umiejętność odkrywania pasji w innych osobach i skłaniania ich do realizacji marzeń”.

Ale żeby odkrywać pasje w innych, trzeba być nimi samemu obdarzonym … a tych Ginie los nie poskąpił.

Jej największa pasja była i jest sztuka :

  • Malarstwo
  • Organizator wielu międzynarodowych plenerów
  • Organizacja wielu wernisaży i wystaw malarstwa
  • Organizator i prowadzenie warsztatów malarstwa sztalugowego „Atelier młodego artysty” – dla dzieci, młodzieży i dorosłych
  • Kostiumolog – niejednokrotnie można było podziwiać członkinie stowarzyszenia w pięknych barokowych kostiumach, które stały się wręcz znakiem rozpoznawczym stowarzyszenia i Bornego Sulinowa.

… Jako inicjatorka i prezes Stowarzyszenia spełnia się wręcz calopalnie w roli „animatorki kultury”, promując twórczość artystów nie tylko polskich, ale i zagranicznych.

  • Interesuje ją także teatr, literatura i muzyka.

Stowarzyszenie Stacja Kultura staje się kulturalną wizytówką Bornego Sulinowa, a prestiżowy tytuł „Osobowości roku” jej Prezes, czyni ją coraz mocniej rozpoznawalną!