Tak było „O miłości nie całkiem serio”

3 czerwca 2018 o godz.16.00, w trzecim dniu obchodów 25-lecia miasta w gościnnej auli BKO Stowarzyszenie STACJA KULTURA i Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie pod egidą 25-LECIA Bornego Sulinowa i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowały trzecie już wydanie Spotkań COOLturalnych pt. O miłości nie całkiem serio. Wydarzenie było otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a frekwencja usatysfakcjonowała tak występujących jak i organizatorów.

Dzień był wyjątkowo upalny, lecz mimo to widzowie dzielnie wytrwali do końca, nagradzając starania artystów gromkimi brawami. Na szczęście z pomocą w walce z niesprzyjającą aurą przyszły napoje chłodzące oraz zimna, naturalna woda z płatków róż przygotowana na tę okazję przez panią Agnieszkę Szewczyk- członkinię Stowarzyszenia.

Wydarzenie zaangażowało wiele osób w różnym wieku, bowiem było zrealizowane w ramach projektu międzypokoleniowego Seniorzy w akcji. Program spektaklu słowno-muzycznego opierał się na ciekawostkach i anegdotach z życia znanych małżeńskich (i nie tylko) par historycznych i współczesnych, które urozmaicili autorskim aranżem wokalnym Ewa Brojek-Polakowska, Julia Białkowska i Tadeusz Kulicki z akompaniamentem Romana Sokulskiego. Wyboru treści dokonała Lucy von Schickedantz, na podstawie którego powstał scenariusz i reżyseria przygotowane przez Iwonę Gajewską-Tranbowicz. Obie panie prowadziły także narrację spotkania wspierane przez Stanisława Bartoszewicza. Dodatkowym miłym akcentem były deklamowane fragmenty listów i wierszy przez Martę Kątny, Wiktorię Łozińską i Rolanda Schlambergera, którzy zaprezentowali się w strojach z epoki, o które zadbała Longina Malinowski.

Realizatorom programu za jego przygotowanie podziękował Prezes Stowarzyszenia Stacja Kultura – Roman Tranbowicz, wręczając wszystkim kwiaty. Miłym gestem było uhonorowanie artystów jubileuszowym upominkiem przekazanym przez Sekretarza Gminy Panią Annę Gałązkę.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu pn. „Sztuka cię szuka czyli powrót Okularników” z programu „Seniorzy w akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Informacje również na stronie Tematu Szczecineckiego:

https://szczecinek.com/artykul/w-bornem–o-milosci/449432

Tekst: Iwona Gajewska-Tranbowicz

Zdjęcia: Daniel Graszka