PIERWSZA BIESIADA LETNIA ZA NAMI!!!

29 lipca 2017 r. w godzinach 16.00-21.00 Miejska Biblioteka Publiczna z grupą nieformalną oraz  Stowarzyszenie „Stacja Kultura” byli Gospodarzami I BIESIADY LETNIEJ w Bornem Sulinowie.

Impreza odbyła się przy „Pensjonacie Ani” dzięki gościnności Państwa Anny i Jana Chmielowskich, którzy stworzyli doskonałe warunki do wspólnej zabawy i zadbali o ciepły poczęstunek.

Założeniem wydarzenia była integracja społeczności lokalnej podczas wspólnego biesiadowania. Od dawien dawna wiadomo bowiem, że biesiadowanie przy wspólnym stole, z muzyką i wspólnym śpiewem, tańcami i żartami łączą pokolenia, przełamują lody i łagodzą obyczaje. Tak też się stało!

Zainteresowanie I Biesiadą Letnią przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Planowaliśmy, że przyjmiemy do 200 osób, okazało się jednak, że uczestniczyło jednocześnie przynajmniej 300, a wziąwszy pod uwagę jeszcze rotację uczestników, biesiadę odwiedziło jeszcze więcej  gości. To może znaczyć tyle, że potrzebujemy okazji do wspólnego zasiadania do stołu.

O profesjonalny przebieg imprezy zadbali panowie prowadzący Roman Sokulski i Staszek Bartoszewicz, zachęcając do wspólnego śpiewania, zabawiając żartami i dbając o swojską atmosferę spotkania. Nie brakło konkursów, w których uczestnicy chętnie brali udział. Wyłoniliśmy zwycięzcę picia trunku na czas, najmłodszego i najstarszego biesiadnika – 8 miesięczną panienkę i 88-letnią panią, daliśmy szansę ujawnić się indywidualnym talentom wokalnym- małej Zuzi i panu Kaziowi.

Podczas biesiady gościliśmy lokalne zespoły: Jarzębiny, Stokrotki, Wrzosy z ich instruktorem muzycznym panem Wojciechem Więckowskim , Spocznij, Borneńskie Podlotki z maestro Romanem Sokulskim oraz gościa specjalnego wydarzenia – zespół Swojacy z Sitna, chętnie włączając się do wspólnego śpiewania dzięki przygotowanym Śpiewnikom biesiadnym. Do tańca zaśpiewali i zagrali nam także Kazimierz Fabiszewski na saksofonie i Tadeusz Kulicki na skrzypcach.

Jak przystało na profesjonalną imprezę, uroczystość miała swoje ramy. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie – Iwona Gajewska-Tranbowicz, Prezes Stowarzyszenia „Stacja Kultura – Roman Tranbowicz oraz członkowie grupy nieformalnej- Marta Kątny i Roman Sokulski  rozpoczęli oficjalnym powitaniem gości i dokonali otwarcia I Biesiady Letniej oraz zamknęli serdecznymi podziękowaniami za wspaniałą, wspólną zabawę  i życzeniami spotkania za rok.

Wszystko wskazuje na to, że I Biesiada Letnia w Bornem Sulinowie stanie się imprezą coroczną i wpisze się na stałe w wakacyjny kalendarz imprez. Rozważamy również zorganizowanie wcześniej I Biesiady Zimowej Karnawałowej w styczniu 2018 r.?

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach Programu Społecznik ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Relacja z I Biesiady Letniej również na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem  Sulinowie: http://www.mbp.bornesulinowo.pl/cms/

 

O nas piszą:

  1. Strona internatowa Starostwa Powiatowego w Szczecinku:

http://www.powiat.szczecinek.pl/aktualnosci/jak-biesiada-to-biesiada.html

  1. Strona internetowa Miejskiego Portalu Informacyjnego pl:

http://iszczecinek.pl/artykuly/rozrywka/borne-sulinowo-jak-biesiada-to-biesiada

  1. Strona internetowa temat.net tygodnika Temat Szczecinecki

https://szczecinek.com/artykul/borne-biesiada-na-calego/263570

      4. Strona internetowa Głosu Koszalińskiego:

http://www.gk24.pl/wiadomosci/szczecinek/g/i-biesiada-letnia-dla-mieszkancow-bornego-sulinowa-zdjecia-wideo,12321872,24869604/

Tekst: Iwona Gajewska-Tranbowicz

Zdjęcia: Roman Tranbowicz

  1. Borneńskie Podlotki na Pierwszej Biesiadzie Letniej:

https://www.youtube.com/watch?v=249Si-fEYws&t=8s

      2. Swojacy Sitna na Pierwszej Biesiadzie Letniej:

https://www.youtube.com/watch?v=q48HaV01fr4

        3. Przez Twe oczy zielone piosenka  zespołu Akcent w wykonaniu Kazika i jego przyjaciół!

I Biesiada Letnia

29 lipca 2017 r. w godzinach 16.00-21.00 Miejska Biblioteka Publiczna z grupą nieformalną oraz Stowarzyszenie „Stacja Kultura” byli Gospodarzami I BIESIADY LETNIEJ w Bornem Sulinowie.Więcej informacji na naszej stronie internetowej:http://www.mbp.bornesulinowo.pl/cms/?p=18243

Publiée par Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie sur Dimanche 30 juillet 2017