Projekt „Uczymy się przez zabawę!” w MBP Borne Sulinowo

31 października 2015 roku Fundacja BGK im. J.K. Steczkowskiego ogłosiła listę wniosków zakwalifikowanych do Programu „ Na dobry początek!” .

W 10. edycji konkursu grantowego „Na dobry początek!” Fundacja BGK im. J.K. Steczkowskiego nagrodziła 60 projektów wyrównujących szanse edukacyjne dzieci z obszarów wiejskich i miejscowości do 20 tys. mieszkańców. W gronie nagrodzonych znalazła się także Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie.

Komisja postanowiła wesprzeć finansowo 60 organizacji aplikujących o środki do realizacji działań na rzecz dzieci. Miejska Biblioteka Publiczna przedstawiła swoją ofertę skierowaną do uczestników 3-9 lat pn. Uczymy się przez zabawę!

Działania w ramach programu „Na dobry początek!” kierujemy do dzieci, które już rozpoczęły naukę w przedszkolu i szkole, ale nie są starsze niż 9 lat a także do ich rodziców, którzy będą czynnie się angażować i współtworzyć zajęcia. Szczególną uwagę w realizacji projektu zwracamy na współpracę wielopokoleniową. Bardzo ważne, by dotrzeć do dzieci z rodzin szczególnie potrzebujących wsparcia.

Bardzo się cieszymy, że nasz pomysł zyskał akceptację, a dzięki dofinansowaniu będziemy mogli urozmaicić oraz znacznie wzbogacić ofertę zajęć dla najmłodszych użytkowników naszej biblioteki.

Program rusza tuż po nowym roku.

Projekt „Uczymy się przez zabawę!” programu „Na dobry początek!” realizuje Miejska Biblioteka Publiczna w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Stacja Kultura” w Bornem Sulinowie.