Spotkania autorskie Lucy von Schickedantz

Spotkania autorskie Lucy von Schickedantz odbyły się:

● 10 stycznia 2019 r. Uniwersytet Trzeciego Wieku – Piła
● 27 marca 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna – Czaplinek
● 14 maja 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna – Złocieniec
● 16 maja 2019 r. . Miejska Biblioteka Publiczna – Mirosławiec
● 12 czerwca 2019 r. . Miejska Biblioteka Publiczna – Połczyn Zdrój

Pierwsze spotkanie literackie odbyło się w Pile 10 stycznia 2019 r. na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Mimo niesprzyjającej pogody, na spotkanie przyszło około 70 osób. Wielu słuchaczy miało możliwość poznania nas już wcześniej. Pamiętano nas z występu na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Pile ze spotkania słowno-muzycznego o Agnieszce Osieckiej i wernisażu wystawy malarstwa. Sala bardzo żywo reagowała na czytywane fragmenty książek. Spotkanie prowadziła i czytała fragmenty książek Longina Malinowski. Autorka czytała swoje wiersze. Publiczność była bardzo zainteresowana nie tylko treścią książek, lecz również warsztatem i życiem osobistym autorki.

 

Spotkanie w Czaplinku -27 marca 2019

Równie miłe spotkanie odbyło się na zaproszenie pani Eugenii Szastko, dyrektorki Miejskiej Biblioteki w Czaplinku. Na spotkanie przyszli mieszkańcy Czaplinka i okolic. Wśród uczestników spotkania było wielu członków czaplineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. O spotkaniu i atmosferze w jakiej się odbywało dyrektor biblioteki pani Szastko napisała tak:
„W środę 27 marca gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czaplinku Lucy von Schickedantz – autorkę powieści obyczajowych, która przyjechała do nas z Bornego Sulinowa. Pani Lucy jest autorką trzech książek: „Kawowe biuro matrymonialne”, „Grey Lady” oraz „Pełna miłości kula u nogi”. Podczas spotkania z seniorami opowiadała o swoim dorobku pisarskim i okolicznościach powstawania kolejnych powieści. Spotkanie z naszym gościem prowadziła pani Gina Malinowski (malarka, autorka okładek do książek pani Lucy), która uświetniła spotkanie czytając fragmenty książek pisarki. Nasz gość opowiedział również o swojej kolejnej pasji, a mianowicie o pisaniu wierszy. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy ich w wykonaniu autorki. Wiersze pani Lucy są pełne ciepła, radości i miłości oraz zachwycają pięknymi opisami przyrody i otoczenia. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze przy filiżance kawy i ciasteczkach”.

 

Spotkanie w Złocieńcu -14 maja

Spotkanie literackie w Złocieńcu związane było z obchodami Tygodnia Bibliotek. Na spotkanie przyszli więc prawdziwi miłośnicy książek. O tym, jak reagowali na czytane fragmenty i rozmowę prowadzącej, pani Giny Malinowski z autorką, świadczy wpis dokonany na stronie Biblioteki.

Na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek, we wtorek 14 maja w godzinach popołudniowych gościliśmy w bibliotece dwie wspaniałe kobiety, pełne uroku osobistego, z wyszukanym poczuciem humoru i emanującymi pozytywną energią oraz ciepłem. Sprawczyniami ciekawego spotkania autorskiego były Lucy von Schickedantz – autorka książek obyczajowych, opowiadań oraz wierszy i Gina Malinowski – malarka i przyjaciółka pisarki, która poprowadziła z nią wywiad. Z rozmowy dowiedzieliśmy się wiele o Pani Lucy zarówno z życia prywatnego jak i warsztatu pisarskiego. Autorka wiele mówiła o potrzebie miłości i wielkiej roli jaką pełni w życiu każdego człowieka. „Bohaterowie jej historii to ja, ty, my, wy…” – każdy może się z nimi utożsamiać.

Czytelnicy, którzy przybyli na to spotkanie, wsłuchiwali się w przepiękne wiersze Pani Lucy, żywo reagowali na cudowne zdjęcia pisarki i jej przyjaciół, wyświetlane z prezentacji, a także głośno się śmiali z przytoczonych fragmentów książek jej autorstwa i byli zachwyceni spotkaniem z osobami, dla których ważne jest ile z siebie potrafią dać innym bez względu na to, jak wiele posiadają (..). Dziękujemy za tę godzinną przygodę ze słowem pisanym Lucy von Schickedantz i za stworzenie przez Ginę Malinowski fantastycznej atmosfery spotkania. Zachęcamy do lektury książek pt. „Gray Lady” oraz zbioru opowiadań pt. „Pełna miłości kula u nogi”, które są dostępne w naszej bibliotece.

 

 

 

 

 

Spotkanie w Mirosławcu – 16 maja 2019
Majowy wieczór artystyczny Bibliotece Publicznej w Mirosławcu.
 
Dwie artystki, dwie formy artystycznego wyrazu, współpraca i wzajemne inspiracje – efekty twórczej działalności Lucy von Schickedantz i Giny Malinowski podziwialiśmy wspólnie w bibliotece w czwartek 16 maja. Spotkanie autorskie i wernisaż przyciągnęły grono zainteresowanych i zaowocowały ciekawymi rozmowami, nie tylko o sztuce. Lucy von Schickedantz – pisarka, autorka powieści i opowiadań obyczajowych „Pełna miłości kula u nogi”, „Saksofon, „Wakacje”, „Grey Lady” i „Kawowe biuro matrymonialne”. Gina Malinowski – kostiumolożka, malarka, prezeska Stowarzyszenia Stacja Kultura. Dziękujemy artystkom oraz gościom za przemiłe popołudnie!

Tak został skomentowany nasz wspólny wieczór w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mirosławcu. Na to spotkanie Stowarzyszenie Stacja Kultura zostało zaproszone przez wieloletnią dyrektorkę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mirosławcu, panią Krystynę Obara. Po części oficjalnej długo jeszcze siedzieliśmy ze słuchaczami tego wieczoru, a atmosfera była wyjątkowo ciepła i życzliwa.

 

Spotkanie w Połczynie Zdroju – 12 czerwca 2019

Spotkaniem Literackim ,Stowarzyszenie Stacja Kultura rozpoczęła współpracę z Centrum Kultury w Połczynie Zdroju .Spotkanie odbyło się na zaproszenie pana Krzysztofa Szewczuka, dyrektora Centrum Kultury . Ponieważ odbywało się w barokowym Zamku, gdzie Miejska Biblioteka ma swoją siedzibę, autorka zaaranżowała spotkanie dwóch epok -Baroku i Współczesności. Przybyli na spotkanie mogli podziwiać jej barokową suknię i wysłuchać jej żartobliwie przekazanej opowieści o „życiu po życiu”. Jednak głównym motywem spotkania były napisane przez nią książki. Miłą niespodzianką dla autorki było dostarczenie świeżo wydanego tomiku jej wierszy. Oczywiście, kilka wierszy zostało natychmiast przeczytanych przez autorkę. Tomik jest pięknie wydany , ilustrowany pracami zaprzyjaźnionych artystów, poznanych rok wcześniej na Międzynarodowym Plenerze Artystycznym Stacja Kultura 2018 w Siemczynie . Jest to piękny przykład wzajemnego, artystycznego wpływania na siebie w różnych dziedzinach artystów.

A oto , jak napisał pan Krzysztof Szewczuk o naszym spotkaniu:

Zainicjowaliśmy „Zamkowe Spotkania z Literaturą „. Dzisiaj naszym Gościem była Lucy von Schickedantz z Bornego Sulinowa. Spotkanie prowadziła Gina Malinowski Prezes Stowarzyszenia „Stacja Kultura”. Uczestnicy wieczoru literackiego mogli poczuć się wyjątkowo z uwagi na klimat i aranżację tego przedsięwzięcia. Lucy von Schickedantz zaprezentowała swoje dokonania literackie. W trakcie spotkania prezentowane były fragmenty jej prozy, a także najnowszy wybór wierszy, który przyjechał do Połczyna-Zdroju wprost od wydawcy. Ciekawostkę stanowił niebanalny, historyczny strój, w którym wystąpiła literatka. Idealnie komponował się on z barokowym charakterem połczyńskiego Zamku. Strój został zaprojektowany i wykonany przez Ginę Malinowski. Zapraszamy Mieszkańców na kolejne wydarzenie z tego cyklu, już w przyszłym miesiącu. Uczestnictwo w kulturze wzbogaca i uszlachetnia nasze życie.

Link do filmu ze spotkania autorskiego w Połczynie:

Zamkowe Spotkania z Literaturą – Lucy von Schickedantz

Zainicjowaliśmy "Zamkowe Spotkania z Literaturą ". Naszym Gościem była Lucy von Schickedantz z Bornego Sulinowa. Spotkanie prowadziła Gina Malinowski Prezes Stowarzyszenia "Stacja Kultura". Uczestnicy wieczoru literackiego, mogli poczuć się wyjątkowo, z uwagi na klimat i aranżację tego przedsięwzięcia. Lucy von Schickedantz zaprezentowała swoje dokonania literackie. W trakcie spotkania prezentowane były fragmenty jej prozy, a także najnowszy wybór wierszy, który przyjechał do Połczyna-Zdroju wprost od wydawcy. Ciekawostkę stanowił niebanalny, historyczny strój, w którym wystąpiła literatka. Idealnie komponował się on z barokowym charakterem połczyńskiego Zamku. Strój został zaprojektowany i wykonany przez Ginę Malinowski. Zapraszamy Mieszkańców na kolejne wydarzenie z tego cyklu, już w przyszłym miesiącu. Uczestnictwo w kulturze wzbogaca i uszlachetnia nasze życie.

Publiée par Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju sur Lundi 17 juin 2019