Spotkanie autorskie z Lucy von Schickedantz

9 marca 2017 roku o godz. 17.00 w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się intrygujące spotkanie. Można sądzić, że skoro wieczór autorski to zawieje nudą. Nic bardziej mylnego!

Spotkanie w konwencji wywiadu w stylu „W roli głównej…” spodobało się licznie przybyłym gościom. Godzinne wydarzenie przemknęło z prędkością światła, uchylając rąbka tajemnicy o autorce – Lucy von Schickedantz członek -rzecznik prasowy Stowarzyszenia „Stacja Kultura”. Spotkanie autorskie było jednocześnie zapowiedzią wykluwającej się w drukarni kolejnej książki, tym razem cyklu 3 opowiadań pt. „Pełna miłości kula u nogi”, „Saksofon” i „Wakacje”. Zachęcamy do lektury, jak tylko pojawi się w sprzedaży oraz w naszej bibliotece. Może moja opinia (jestem już po lekturze) tym bardziej skłoni do sięgnięcia po ten zestaw opowiadań?

Z pozoru każde z opowiadań jest autonomiczne, jednak skok w głąb uświadamia ich tajemny związek… Bohaterowie tych historii to ja, ty, my, wy… Każdy, kto z miłością, nierzadko do utraty tchu, dźwiga słodki ciężar życia. Daga, Martusia, Sławek, Marek, Tygrysek, dzieci… i kot, i pies. I wielu innych bardziej i mniej dzielnych herosów w batalii o szczęście, tak swoje jak i cudze. W historiach bohaterów przenikają się tak dobrze znane tematy oddania i egoizmu, miłości i zdrady, tęsknoty i przygody. Najważniejsza jednak w tym wydaje się potrzeba nieustannego poszukiwania człowieka w człowieku.

Dla kogo to lektura? Nie dla kogo, raczej dla czego… Bo dla ukojenia zwątpień i powstrzymania pytań, dlaczego ja…?

Iwona Gajewska-Tranbowicz