„Tango – zmysłowość pięknie uwolniona” w Mirosławcu


„Tango zmysłowość pięknie uwolniona” – taki tytuł nosi wydarzenie słowno-muzyczne przygotowane przez Stacja Kultura i pokazywane w ramach projektu „Kobiety”. Scenariusz: Lucy von Schickedantz
Reżyseria : Gina Malinowski.

Scenariusz opowiada o genezie i historii tego niezwykłego tańca, który zrodził się na ulicy a opanował całą elegancką Europę. Wzbogaceniem tej historii było wykonanie na żywo piosenek zaproszonego do współpracy Tango Cancion Tenora, Pana Marcina Naruszewicza, który wykonywał najpiękniejsze znane i mniej znane pieśni.

Dla zachwyconej publiczności tańczyli Pasjonaci Tanga i ich przyjaciele z Koszalina; Anna i Maciej Kalinowscy, Iwona i Donat Chwal. Mieliśmy także przyjemność zaprosić do współpracy tańczących tango Koneserów Życia z Piły. Perełką był mistrzowski występ mistrzowskiej pary tangersów – Agnieszki Stempniak i Marcina Poczty z Poznania.

Natomiast pokaz multimedialny ze zdjęciami i fragmentami filmów ukazujących tango w najlepszej choreografii i wykonaniu wzbogacił całość.

„Tango zmysłowość pięknie uwolniona” to program który zapełniał każdorazowo całą widownię. Wielkim zaszczytem dla było zaproszenie nas do udziału w obchodach święta 30-rocznicy powstania naszego miasta i pokazanie go borneńskiej publiczności.

Wyróżnieniem dla twórców i wykonawców było także zaproszenie do Polskiego Radia w Koszalinie, gdzie program pokazany był w wypełnionej przez publiczność Sali koncertowej imienia Czesława Niemena. Emitowany po programie reportaż opowiadał o tym wydarzeniu jak również o działalności Stowarzyszenia Stacja Kultura. Reportaż był okazją abyśmy- Gina Malinowski i Lucy von Schickedantz, zobrazowały nasze kulturalne wydarzenia wzbogacające kulturę i promujące Województwo Zachodniopomorskie w tym także Borne Sulinowo. Siemczyno, Borne Sulinowo, Szczecinek, Biały Bór, Trzcianka, Piła, Wałcz, Koszalin i Mirosławiec- to miejscowości w których mieliśmy przyjemność ten program prezentować. Program prezentowany był w dziewięciu miejscowościach, co dało możliwość obejrzenia go przez około 1000 osób odwiedzających Centra Kultury, Sale kinowe i konferencyjne poszczególnych miast. Bardzo dziękujemy za zaproszenia i możliwość występowania przed mieszkańcami tylu miast.

Program powstał dzięki współpracy i wsparciu Starostwa Szczecineckiego oraz Gminę Czaplinek.

LvS