Wernisaż w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie

Jesień jest bogatą porą roku, która cieszy oczy bogactwem kolorów, bogactwem plonów pracy. Nie tylko tej w przyrodzie. Za sprawą Stowarzyszenia Stacja Kultura taka kolorowa jej odsłona zawitała do Bornego Sulinowa.  W czwartek 21 września2023r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się Wernisaż, nietypowy, składający się z trzech części.

W części pierwszej- pokazane są prace powstałe podczas VI Międzynarodowego Pleneru Artystycznego Stacja Kultura 2023 w Pałacu Siemczyno. Pracowali tam artyści dojrzali i uznani, między innymi profesorowie Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu P.T. Marek Haładuda i P.T. Robert Bartel, pokazane zostały także prace artystów wystawiających w wielu galeriach w Polsce i w świecie. Wystawa, która jest w Bornem Sulinowie, to niebywała okazja by zobaczyć obrazy stworzone przez artystów o tak wysokim poziomie. Mieszkańcy Bornego Sulinowa mogą oglądać prace Agnieszki Chmury- Wieczorek, Aurelii Tymińskiej, Jacka Juriewicza, Bernadety Sudnikowicz, Izabeli Wolskiej, Marzeny Jurek, Olhi Dudy, Sylwi Aftyki-Łody, oraz Giny Malinowski, kuratorki wystawy. Równie niebywałą okazją jest możliwość zapoznania się z pracami ceramicznymi, które powstały w pracowniach naszych rodzimych artystek- Anny Jarosz mieszkającej w niedalekim Strzeszynie i Katarzyny Krysa z Czarnkowie, Szwajcaria Połczyńska. Zaszczytem jest udostępnienie prac rzeźbiarskich, które wyszły spod dłuta Edwarda Szatkowskiego, laureata prestiżowej nagrody Pro-Arte 2021.

Druga część – to wystawa młodych adeptów sztuki, którzy w Atelier Młodego Artysty, w salach MBP, arkana sztuki poznają pod opieką Giny Malinowski.  Obecny  na wystawie był Artur Piekarski.

Trzecią częścią była wystawa zdjęć autorstwa Rafała Charusty. Wszystkie fotografie powstały podczas VI Pleneru Artystycznego w Siemczynie, gdzie oko czułego aparatu podpatrywało i dokumentowało. Fotografie są niezwykłe, bo pokazują talent Rafała Charusty do wyłapywania osobowości i emocji, które towarzyszą powstawaniu tego, co stworzono na plenerze a co mieszkańcy Bornego Sulinowa mogą podziwiać na wystawie.

Wernisaż, który powstał we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Bornem Sulinowie, swoją obecnością zaszczycili    -Burmistrz Bornego Sulinowa, Dorota Chrzanowska, Przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Gorgol oraz radni Dariusz Pawlikowski i Artur Malinowski a także mieszkańcy naszego miasta i pobliskich okolic.

LvS