Wystawa poplenerowa STACJA KULTURA 2021 za nami

IV Międzynarodowy Plener Artystyczny 2021 organizowany przez Stowarzyszenie „Stacja Kultura” przeszedł do historii. Teraz nadeszła pora na podziwianie powstałych prac – wystawę poplenerową, którą można oglądać w Art Galerii biblioteki już od 30 września 2021 roku.

Mimo, iż artyści mogli przenieść się do świata swojej wyobraźni i dać upust twórczej fantazji i marzeniom i nikt nie narzucał tematyki, to gdzieś w domyśle tegorocznemu przedsięwzięciu przyświecało hasło „Kobieta”. A to wszystko w związku z dużą aktywnością kobiet w wielu dziedzinach życia w mijającym roku. Podczas pleneru artyści spędzili wiele godzin na rozważaniach: Czy Polki czują się wolne, spełnione, przedsiębiorcze? Jakie są aspiracje i wartości w życiu współczesnej kobiety? Jak kobiety postrzegają swoje miejsce w rodzinie, czy chcą być matkami? Jakie znaczenie ma dla nich kariera i samorealizacja? I tym swoim refleksjom starali się nadać artystyczny wyraz.

Na plenerze pojawili się artyści z różnych środowisk twórczych, o odmiennych twórczych osobowościach, ludzie o wyjątkowej wrażliwości, ale też wielkim sercu. To bezcenne spotkania dla wszystkich i wzajemne motywowanie się do pracy, nowe wyzwania i doświadczenia. Dla uczestników pleneru był to bardzo kreatywny, twórczy, aktywny i płodny artystycznie pobyt. To nie tylko czas twórczej pracy, ale bez wątpienia początek wielu przyjaźni, znajomości, wymiana doświadczeń, integracja artystyczna oraz miejsce uczenia się samego siebie. To dobry czas dla wszystkich uczestników i przyjemna praca, gdyż malowanie, tworzenie to ich pasja.

W plenerze uczestniczyło 15 artystów z Polski, Niemiec i Irlandii, którzy podczas 10-dniowego pobytu w Siemczynie pozostawili po sobie piękne, kolorowe i przepełnione pozytywną energią prace. Te prace w pewnym sensie zatrzymują dla nas czas i są cudowną pamiątką po pobycie artystów.

Jedno jest pewne, że tylko w dobrej atmosferze można wyrazić siebie, pokonywać bariery, twórczo spędzać czas, a efekty tej aktywności możecie Państwo podziwiać w naszej bibliotece, bo prace artystów już zdobią ściany Art Galerii.

Pani Ginie Malinowski – Komisarzowi pleneru dziękujemy za umożliwienie pokazania tych pięknych prac szerszej publiczności, a w stronę naszych artystów kierujemy słowa uznania za mistrzowskie wykonanie prac artystycznych. Dziękujemy za wyjątkową wrażliwość, nietuzinkowość oraz pokaz talentu i piękna. Życzymy nieustającej weny twórczej, wielu sukcesów artystycznych, satysfakcji z własnej twórczości, a także spełnienia marzeń. Dziękujemy Państwu pięknie! Do zobaczenia za rok!