56 Henrykowskie Spotkania Kulturalne w Siemczynie – „Dzień Borneński | 30-lecie Bornego Sulinowa”

Stacja Kultura we współpracy z Henrykowskim Stowarzyszeniem w Siemczynie i Pałac Siemczyno podczas 56.Henrykowskie Spotkania Kulturalne w Siemczynie – „Dzień Borneński | 30-lecie Bornego Sulinowa”.

Po uroczystym przywitaniu gości przez Prezesa Zdzisława Andziaka i Wice Prezesa Bogdana Andziaka nastąpiła świetna prelekcja: Dariusz Tederko pn. ,,Miasto- którego nie było”. Prelekcja ta trzymała publiczność w dużym napięciu. Poznanie historii naszego miasta okazuje się potrzebą dla wielu z nas, i mimo że jest to już trzecia prelekcja o tej tematyce, nadal wywołuje wielkie zainteresowanie publiczności. Podkreśleniem tego tematu była wystawa fotograficzna ukazująca piękno naszej gminy dzisiaj: Andrzej Łesyk, Dariusz Tederko i Tadeusz Wojewódzki są autorami prezentowanych zdjęć.

Wielkim zainteresowaniem została przyjęta druga wystawa, ukazująca historię Bornego Sulinowa w obrazach.
Dobór i zdobywanie zdjęć – Tadeusz Wojewódzki, idea- Dariusz Czerniawski.

No i trzeci punkt tego wieczoru ,,Tango – zmyslowość pięknie uwolniona” scenariusz-  Lucy von Schickedantz.

Program wzbogacony o tańczonych tango fascynatów z Koszalina, Annę i Macieja Kalinowskich z przyjaciółmi, a Marcin Naruszewicz – Tango Cancion Tenor, dał wspaniały koncert śpiewając najznakomitsze utwory tanga argentyńskiego. Wieczór ten zrobił niezapomniane wrażenie a wśród gości mieliśmy przyjemność przywitać Panią Anna Bańkowska – Członkini Zarządu Woj. Zachodniopomorskiego, Burmistrz Bornego Sulinowa, Dorota Chrzanowska, Sekretarz UMiG, Beata Czarnecka- Herbaczewska, Dyr. MBP Anna Gałązka, Damian Greś, Dyr. Wydziału Gospodarki Terytorialnej i Turystyki ,Urząd Marszałkowski, Wojciech Dorżynkiewicz – Radny Województwa Zachodniopomorskiego, Zbigniew Dudor i Katarzyna Szlońska-Getka, Sekretarz powiatu Drawskiego i Mariusz Getka – SzLOT, obecny był były Atasze Wojskowy Ambasady Niemieckiej w Warszawie Joachim Franke wraz z małżonką Joanną.

Dziękujemy za pomoc w organizacji i współfinansowanie Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie , dziękujemy za współfinansowanie: Starostwo Szczecineckie, Gmina Czaplinek, Gmina Borne Sulinowo.

Wieczór zakończył się wspólną kolacją, za którą dziękujemy Pałac Siemczyno oraz Stacja Kultura i Bobrowa Dolina.

GM

Więcej informacji: