Benefis na 10-lecie twórczości Krystyny Mazur

Ta niecodzienna okazja do spotkania z Krystyną Mazur i jej przyjaciółmi Klubu Poetyckiego O(d)pal miała miejsce 7 grudnia 2018 w sali Galeria Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie.

10-lecie twórczości literackiej Krystyny Mazur doskonale zbiegło się z innym niezwykle ważnym wydarzeniem, którym było otrzymanie przez jubilatkę Nagrody Kultury „Gryfita Szczecinecki 2018”.

Krystyna Mazur to wieloletnia propagatorka poezji wśród mieszkańców, pomysłodawczyni i organizatorka Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego  im. Mieczysława Czychowskiego (dawniej „Malowanie słowem”), który dzięki jej zaangażowaniu i pracy zyskał międzynarodową sławę.

W Bornem Sulinowie znana jest głównie jako założycielka i animatorka Klubu Poetyckiego O(d)pal, z którym systematycznie prezentuje dorobek członków klubu w zaciszu borneńskiej biblioteki podczas spotkań poetycko-muzycznych wg przygotowanego programu autorskiego.

Wieczór autorski z Krystyną Mazur i Opalem obfitował w wiele różnorodnych doznań. Poza możliwością poznania dorobku poetki i okoliczności powołania do życia kolejnych tomików wierszy,  pojawiła się też możliwość wysłuchania piosenek w wykonaniu Waldemara Tomaszewskiego z akompaniamentem gitary oraz kilku utworów na trąbkę. Poza tym pozostali członkowie klubu O(d)pal mogli szerzej zaprezentować kierunki własnej twórczości, dając próbkę swojego pisarstwa. Była okazja do wspólnego śpiewu, rozmów przy kawie, otrzymania dedykacji czy autografu. W doskonałych humorach opuściliśmy bibliotekę dopiero, gdy za oknem na dobre rozgościła się noc…

Tekst: Iwona Gajewska-Tranbowicz – Dyrektor MBP Borne Sulinowo

Zdjęcia: MBP Borne Sulinowo