Benefis Lucy von Schickedantz

Napoleon Wielki powiedział, że „Literaci to ludzie pożyteczni: przynoszą krajowi chlubę, dlatego trzeba ich szanować”. W myśl tego przysłowia pragniemy oddać szacunek kobiecie, której twórczość od lat jest inspirowana przez nasze miasto i ludzi tu mieszkających, która swoją wrażliwość łączy z poczuciem humoru, otwartością na ludzi i ogromnym dystansem do siebie… która przynosi chlubę naszemu miastu.

Pani Lucy von Schickedantz 19 marca, w przededniu swoich urodzin, stała się posiadaczką niezwykłej odznaki. Pani Anna Bańkowska – Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, podczas uroczystości zorganizowanej w Pałacu w Siemczynie, wręczyła Pani Lucy von Schickedantz Srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego. To unikatowy prezent dla wyjątkowej kobiety – poetki, literatki, scenarzystki i społeczniczki.

Tego dnia niespodziankom nie było końca… Jubilatka od przyjaciół otrzymała statuetkę „Złote Serce”, bo to, co wyróżnia ją najbardziej, to dobroć bez miary, cierpliwość bez końca…

Była to kameralna uroczystość spędzona w gronie najbliższych – rodziny i przyjaciół. Wśród ludzi bliskich sercu Pani Lucy nie mogło zabraknąć członków Stowarzyszenia „Stacja Kultura”, członków Henrykowskiego Stowarzyszenia w Siemczynie, Pani Doroty Chrzanowskiej Burmistrza Bornego Sulinowa oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego – wspomnianej Pani Anny Bańkowskiej i Pana Damiana Gresia – Dyrektora Wydziału Turystyki i Gospodarki.

Sprawczynią tego niecodziennego kulturalnego zamieszania była Pani Gina Malinowski, serdeczna przyjaciółka Pani Lucy, według której przyjaźń, to „jedna dusza mieszkająca w dwóch ciałach”.

Twórczość
Pani Lucy von Schickedantz jest autorką tomiku wierszy „Myśli i szepty pięknie ilustrowane”, który jest afirmacją życia na każdym jego etapie. Wiersze, momentami bardzo intymne, pełne dystansu i pokory wobec różnych aspektów życia – w tym przemijania i miłości – zastanawiają i zachwycają. Bardzo swobodnie czuje się pisząc prozę. Jest autorką książek: „Kawowe biuro matrymonialne”, „Gray Lady”, „Pełna miłości kula u nogi”. Scenariusze, które wyszły spod jej pióra, będące kanwą przepięknych spektakli („Spotkania z Agnieszką Osiecką”, ”Grzeczne kobiety nie tworzą historii”, „O miłości nie całkiem serio”, ”Powiedz mi, jak mnie kochasz” „Obchody Święta Trzech Króli” „Mieszały im w życiu i farbach”), wzruszają, bawią i w piękny sposób promują województwo zachodniopomorskie.

MTJ

Fot. Andrzej Łesyk

a tak było w miniony weekend w Siemczynie. Ważne wydarzenie dla stowarzyszenia Stacja Kultura

Opublikowany przez LokalnyReporter.pl Wtorek, 22 marca 2022