Sztuka „Mieszały im w życiu i farbach”

Czwartkowe popołudnie w bibliotece to wspaniała uczta dla ducha! Mieliśmy niebywałą przyjemność obejrzeć sztukę zatytułowaną „Mieszały im w życiu i farbach” autorstwa Lucy von Schickedantz w reżyserii Giny Malinowski.

W tym miejscu warto wspomnieć, że sprawczyni całego wydarzenia, pani Lucy jest także autorką licznych dzieł literackich, np. tomiku wierszy „Myśli i szepty pięknie ilustrowane”, autorką książek „Kawowe biuro matrymonialne”, „Gray Lady”, „Pełna miłości kula u nogi” oraz licznych scenariuszy, będących kanwą przepięknych spektakli, które już mieliście Państwo okazję oglądać „Spotkania z Agnieszką Osiecką”, ”Grzeczne kobiety nie tworzą historii”, „O miłości nie całkiem serio”, „Powiedz mi, jak mnie kochasz” czy „Obchody Święta Trzech Króli”.

Lucy von Schickedantz pełni jednocześnie funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia „Stacja Kultura”. I jak zapewne wiecie, pani Lucy – kobieta wyjątkowa, otwarta na ludzi, poetka, literatka, scenarzystka i społeczniczka – w dniu 19 marca br. została laureatką srebrnej Odznaki Honorowej Gryfa Zachodniopomorskiego. Wyróżnienie wręczyła pani Anna Bańkowska – Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego podczas spotkania w Siemczynie.

Ale tak naprawdę, nie to było głównym powodem całej uroczystości, bowiem wszyscy przyjaciele Lucy spotkali się tam, by wraz z nią świętować jubileusz urodzin. Korzystając z okazji, my też przyłączyliśmy się do wszystkich serdecznych życzeń urodzinowych oraz pogratulowaliśmy otrzymania tak prestiżowego wyróżnienia.

Wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy naszej Jubilatce 100 lat!

A później, już w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem zanurzyliśmy się w sztuce, by popatrzeć, odpocząć i zrozumieć… Świetny materiał niepozbawiony refleksji, zaskakujące informacje o kobietach uwiecznionych na obrazach sławnych artystów. Spektakl o kobietach, które były inspiracją, miłością, przyczyną wzlotów i upadków, kobietach muzach, kochankach, modelkach, żonach… Kim były i jaką rolę odegrały w życiu mistrzów? Saskia i Rembrandt, Dagny i Stanisław Przybyszewski, Bella i Marc Chagall, Gala i Salvador Dalí, Teodora i Jan Matejko – to tylko niektóre z wymienionych w sztuce.

Mamy nadzieję, że podczas tego wieczoru widzowie odnaleźli odrobinę wytchnienia i rozrywki obcując ze sztuką w pigułce! Dziękujemy Stowarzyszeniu „Stacja Kultura” za to COOLturalne wydarzenie!