Borne Sulinowo podbiło serca w Pile!

Z okazji obchodów X-lecia działalności  grupy „Ekologia i Ochrona Środowiska” Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile została zaproszona grupa miłośników sztuki z Bornego Sulinowa z własnym, dwuczęściowym programem artystycznym celem uświetnienia ich jubileuszu. Uroczystość odbyła się 16 listopada 2017 roku w gmachu Nadnoteckiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Pile. Zaprezentowana przez nas oferta składała się z 2 części: Spotkania z Osiecką inspirowanego życiem i twórczością Agnieszki Osieckiej i wystawy malarstwa Longiny Malinowski, która powróciła do rodzinnego miasta po wielu latach nieobecności ze znacznym dorobkiem artystycznym.

Gorące przyjęcie widzów wręcz oszołomiło wykonawców i autorów programu. Występować dla takiej publiczności to absolutna przyjemność. Czuliśmy się potrzebni i odpowiednio zaopiekowani. Niespotykaną troską otoczyli nas tak dyrektor obiektu dr Paweł Owsianny jak i szefostwo UTW.

Bardzo dziękujemy za tak serdeczny odbiór, moc komplementów i wszelkie dowody wdzięczności. Wyjeżdżaliśmy z poczuciem, że zaprezentowany przez nas dorobek artystyczny mieszkańców Bornego Sulinowa jest wart pokazania i możemy być z niego dumni.

A oto bohaterowie dnia:

Piosenki Osieckiej śpiewała: Ewa Brojek-Polakowska.

Recytacje: Marta Kątny  oraz Wiktoria  ŁozińskaRonald Schlamberger, którzy  dodatkowo wcielili się w postaci z „Listów na wyczerpanym papierze”.

Całość przygotowały  i narrację poprowadziły: Iwona Gajewska-Tranbowicz oraz Lucy von Schickedantz.

Malarstwo olejne, sztalugowe: Longina Malinowski.

Oprawa techniczna to wynik współpracy Daniela Graszki i Romana Sokulskiego.

Organizatorem programu Spotkania z Osiecką było Stowarzyszenie “Stacja Kultura” i Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie. Program jest częścią projektu „Sztuka cię szuka czyli powrót Okularników” w ramach konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Relacja filmowa:

https://www.youtube.com/watch?v=nQj8zb8FMtw&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=XpE0Atqg1Rc&feature=share&app=desktop