„Spotkanie z Agnieszką Osiecką” w Bornem Sulinowie

W dniu 18 listopada 2018 r. w BKO w Bornem Sulinowie odbył się spektakl „Spotkanie z Agnieszką Osiecką”, który był inspirowany historią życia i twórczości Agnieszki Osieckiej poetki, pisarki, reżyserki, dziennikarki.  Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie „Stacja Kultura” i Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie dzięki projektowi „Seniorzy w akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ”ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Co warto podkreślić, że przedstawienie przygotowali i w nim wystąpili to mieszkańcy Gminy Borne Sulinowo. Pani Lucy von Schickedantz ze stowarzyszenia dokonała wyboru tekstów i zadbała o stronę merytoryczną przywoływanych treści a pani Iwona Gajewska-Tranbowicz -Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowała scenopis i była reżyserem spektaklu. 

Mieszkańcy Bornego Sulinowa także nie zawiedli naszych oczekiwań. Przybyli punktualnie, wypełniając salę po brzegi. Powitał gości i przedstawił bohaterów wieczoru Roman Tranbowicz – prezes Stowarzyszenia „Stacja Kultura”. Ciepłe i spontaniczne reakcje potwierdziły przypuszczenia, że połączenie atrakcyjnego tematu z ciekawym, pełnym pasji wykonaniem skruszy niejedno serce. Bardzo dziękujemy za tak serdeczny odbiór, moc komplementów i wdzięczności. Publiczność  oddała swoje uznanie dla niezwykłości spektaklu owacjami na stojąco! Obiecujemy systematycznie dawkować kulturalne atrakcje.

A oto nasi wykonawcy:

Piosenki Osieckiej śpiewały: Ewa Brojek-Polakowska oraz Julia Białkowska.

Recytacje: Marta Kątny  oraz Wiktoria  Łozińska i  Ronald Schlamberger, którzy  dodatkowo wcielili się w postaci z „Listów na wyczerpanym papierze”.

Całość przygotowały  i narrację poprowadziły: Iwona Gajewska-Tranbowicz oraz Lucy von Schickedantz,

Oprawa techniczna to wynik współpracy Daniela Graszki i grupy Grucha-Sound.

Relacja z koncertu: