Kalendarz 2023

Stacja  Kultura, to przede  wszystkim kobiety, które za sprawą Giny Malinowski, mają przywilej i przyjemność nosić wiernie odtworzone, piękne, historyczne kostiumy. Najczęściej barokowe, ale także z innej epoki np. Empire.  Zdobią nas fantastyczne kostiumy  pałacowych dam, w kostiumy z epoki ubrane są także mieszczki a nawet dzieci.

Kostiumy -to przepiękne bogate, jedwabne i kolorowe szaty  które -stały się naszym znakiem rozpoznawczym. Prezentujemy je na różnych wydarzeniach i imprezach miast naszego województwa. Zaproszenie nas do udziału w takich spotkaniach, wzbogaca i ubarwia propozycję gospodarzy a jednocześnie  pozwala promować nasze miasto i nasz rejon. Rok rocznie   zapraszane jesteśmy na: Obchody Dni Henrykowskich – Pałac Siemczyno,  Święto Parku Zdrojowego , Święto ul. Grunwaldzkiej – Połczyn Zdrój, czy Święto Drawy -Złocieniec. Ubrane w nasze kostiumy jesteśmy na wielu wydarzeniach w naszym mieście i gminie  – Borne Sulinowo.

Niecodzienność i piękno kostiumu stało się inspiracją do powstania naszego kalendarza. Z dbałości o ukazanie piękna kostiumów, modelek oraz  otoczenia, prace nad jego powstaniem i wydaniem trwały ponad  trzy lata.

Zdarza się, że w tym czasie ktoś odchodzi, a ktoś inny  wpisuje się w krąg naszego stowarzyszenia. Mieliśmy kilka sesji zdjęciowych… aż wreszcie nastąpił ten moment. Kalendarz, który właśnie trafia w Państwa ręce, wpisuje się w uczczenie pięciolecia działalności Stowarzyszenia Stacja Kultura.

KALENDARZ 2023  – jaki jest?

Jest kolorowy i ma w sobie energię kobiet fotografowanych przez profesjonalistów.

Tak, jak w codzienności Stowarzyszenia, gdzie delikatność kobiet równoważy męska siła i odwaga naszego rodzynka, tak też w kalendarzu nie mogło zabraknąć jego portretu. Kobiety, których zdjęcia przypisane są do każdego z kolejnych miesięcy, są niezwykłe, kreatywne i silne.

Mamy wielką nadzieję, że  Kalendarz 2023 zostanie dobrze przez  Państwa odebrany. Członkowie Stowarzyszenia Stacja Kultura w Bornem Sulinowie, życzą aby każdy kolejny miesiąc był dla Wszystkich zdrowy i pełen radości.