Międzynarodowy Przegląd Sztuki – Pałac Struga 2022

„ALTERANYWY 33” powstały przed 10 laty w Ostrowie Wlkp. i zapoczątkowały międzynarodowy przegląd sztuki współczesnej na terenie Wielkopolski. Protoplastą i organizatorem przez wszystkie te lata jest artysta plastyk, Krzysztof Ryfa, malarz, organizator wielu wystaw, właściciel Galerii Sztuki w Ostrowie Wlkp.

Artysta ten znany jest naszej publiczności już od kilku lat, zapraszany przez Stacja Kultura do udziału w międzynarodowych plenerach artystycznych i wielu następujących po nich wystawach poplenerowych w – Borne Sulinowo, Siemczyno, Szczecinek, Drawsko czy Połczyn Zdrój, stał się nieodzownym członkiem naszej małej „artystycznej rodziny”. Od dwóch lat „Alternatywy 33” są również udostępniane publiczności Dolnego Śląska pod tytułem:

”Międzynarodowy Przegląd Sztuki-Pałac Struga”. W tym roku po raz drugi Pałac Struga gościł przez dwa miesiące artystów i ich prace w wyjątkowej galerii pałacowej. Dzięki współpracy z Panem Krzysztof Ryfa i dr. Natalia Wegner z właścicielką, Agnieszka Chmura- Wieczorek oraz Kuratorką wystawy mgr. Sylwia Sobieraj- Borowiec w pałacowych salach pojawiła się różnorodna i bogata wystawa prac artystów z 11 krajów.

Finisaż tej wystawy odbył się 28 sierpnia w Pałacu Struga, w którym wzięliśmy czynny udział. Gina Malinowski oraz wielu artystów Województwa Zachodniopomorskiego, zapraszanych przez nią do międzynarodowych plenerów i wystaw, wzbogacają to interesujące przedsięwzięcie swoją twórczością od kilku lat.

W programie finisażu oprócz zwiedzania pałacu i wystawy był również „V Podwieczorek z Księżną Izabelą Czartoryską”, oraz koncert muzyki śpiewanej; poetesa Anna Czachorowska wraz z Izabela Konar, gitara i śpiew.

Marzymy, aby móc przenieść tę wspaniałą wystawę również na tereny Województwa Zachodniopomorskiego. Mamy nawet już tytuł

„OD GÓR – PO MORZE”