Kiermasz pod znakiem pierniczków Reni!

9 grudnia 2017 r. w godzinach 14.00-20.00 aula w BKO w Bornem Sulinowie była przesycona zapachami ciast, pierników, aromatem imbiru i cynamonu, kawy, ferią barw i dźwięków, radosnym gwarem i śpiewem. Wszystko w fantastycznej atmosferze kiermaszu świątecznego, którego organizatorami było Stowarzyszenie „Stacja Kultura”, Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie we współpracy z Urzędem Miejskim i Budynkiem Kulturalno-Oświatowym w Bornem Sulinowie oraz Telewizją Gawex jako patronem medialnym.

Już w holu przy wejściu do auli prowadzono sprzedaż pierników od wielu tygodni pieczołowicie wypiekanych i zdobionych wg autorskiego przepisu ś.p. Reni Kasprzyk, która wprowadziła zwyczaj obdarowywania przyjaciół samodzielnie przygotowywanymi pierniczkami. Chcąc kultywować tę tradycję, a jednocześnie pozyskać fundusze na cele charytatywne, pierniczki Reni uczyniliśmy zasadniczym elementem tegorocznego kiermaszu.

Ponad 60 darczyńców przyczyniło się do zorganizowania loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami oraz kawiarenki z domowym ciastem, kawą, „grzańcem” i herbatą.

W sali głównej swoje różnorodni produkty prezentowali wystawcy, można było wybierać między miodami, kosmetykami naturalnymi, ziołami i octami, ciastem, biżuterią ceramiczną, daniami kuchni polskiej czy ozdobami świątecznymi.

Najmłodsi pod opieką instruktorek uczestniczyli w warsztacie wyrobu ozdób choinkowych, którymi pięknie ozdobili choinkę, za co nagrodził ich upominkami sam święty Mikołaj.

                Przez cały czas scena także tętniła życiem. Występowali na niej wykonawcy indywidualni i zespoły, odbywały się pokazy grupy akrobatycznej i Taekwondo, tam przeprowadzano aukcje obrazów z atelier młodego artysty i innych atrakcyjnych fantów, jak zestaw kosmetyków naturalnych czy zestawy personalizowanych, oryginalnych czekoladek, które dotarły na kiermasz prosto z Hong Kongu.

Sześć godzin upłynęło w cudownej atmosferze, podczas których nie brakło okazji do śmiechu i żartów, ale też do zadumy i refleksji.  Potwierdza się: świąteczny czas ma to do siebie, że chętniej otwieramy się na innych, chcemy być wśród ludzi i ogrzewać się w bliskości ich serc…

Relacja z kiermaszu również:

http://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/14770/Pierniczki-Reni-przyciagnely-tlumy-na-kolejny-Kiermasz-Swiateczny-w-Bornem-Sulinowie

http://iszczecinek.pl/galerie/borne-sulinowo/kiermasz-swiateczny-pierniczki-reni?item=1

http://www.gk24.pl/wiadomosci/szczecinek/a/kiermasz-swiateczny-pierniczki-reni-w-bornem-sulinowie-zdjecia,12755445