Koncert Bobby the Unicorn

1 września 2018 r. o godz. 20.00 w auli BKO z inicjatywy dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie – Iwony Gajewskiej-Tranbowicz, odbył się koncert Darka Dąbrowskiego w ramach projektu Bobby the Unicorn.

Bobby The Unicorn to solowy projekt Darka Dąbrowskiego, nagrany 2012 r. w prywatnym domowym studiu. Założeniem projektu jest muzyka wolna i niczym nieograniczana. Artysta w pierwszym roku projektu zagrał kilkadziesiąt koncertów i nagrania praktycznie bez żadnej promocji znalazły się w czołówce polskich odtworzeń na Bandcampie. Po występie na pewnym dużym festiwalu w Gdyni, Darek Dąbrowski postanowił o nagraniu płyty „Utopia”. Od czasu debiutanckiej „Utopii” Bobby The Unicorn nabrał wiatru w żagle, wydając dwie kolejne płyty. Podczas koncertu mogliśmy zapoznać się m.in. z utworami z ostatniej płyty „Syreni śpiew”. Artysta zaprezentował także kilka swoich utworów, które towarzyszyły w filmach znanym aktorom (Angelina Jolie czy Sandra Bullock). 

Wydarzenie miało charakter koncertu akustycznego. Licznie zebrana publiczność wysłuchała wielu utworów, do których tekst i muzykę przygotował Gość wieczoru. Artysta ujął wszystkich niezwykłym profesjonalizmem, nieszablonowością a przy tym nieprzeciętną łatwością nawiązywania i podtrzymania przez całe spotkanie kontaktu z publicznością. Oczarował widzów pogawędkami, anegdotami i … wiedzą na temat Bornego Sulinowa. Widzowie byli urzeczeni swobodą, naturalnością i humorem artysty. Fantastyczne zestawienie tych aspektów z nieprzeciętną muzyką dało gwarancję fantastycznie spędzonego sobotniego wieczoru. Organizatorów szczególnie ucieszyła frekwencja, aktywny odbiór i coraz młodszy wiek uczestników koncertu, tym bardziej, że prezentowany rodzaj muzyki należy do niszowych i nieszablonowych na niezwykle bogatym współczesnym rynku muzycznym.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Biblioteka i jeszcze więcej!” z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2018 „Partnerstwo dla książki” realizowanego przez Instytut Książki w Krakowie.

Tekst: Iwona Gajewska-Tranbowicz – dyrektor MBP w Bornem Sulinowie

Zdjęcia i video: Daniel Graszka – MBP Borne Sulinowo