Obchody Święta 30-lecia Bornego Sulinowa

Obchody Święta 30-lecia Bornego Sulinowa zaczęły się dla nas otrzymaniem Statuetki ,,Społecznika XXX-lecia Bornego Sulinowa”. Od Burmistrz Miasta, Doroty Chrzanowskiej otrzymaliśmy podziękowania za zasługi w działalności społecznej.

Naszym akcentem ,,Tango, zmysłowość pięknie uwolniona” zakończymy obchody święta naszego miasta.

Nasze Stowarzyszenie Stacja Kultura, istnieje w Bornem od kilku lat. Wyróżnienie naszej działalności „Statuetką Społecznika” jest zaszczytem dla nas wszystkich. Bo pracujemy nie tylko ze spektakularnymi efektami, które widać każdorazowo i dosłownie. Mam na myśli wszystkie wystawy artystów z Polski i zagranicy. Ta ostatnia pod wiele mówiącą nazwą „Od gór Po morze” połączyła trzy województwa dolnośląskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. Biorą w niej udział także artyści zagraniczni. Wszystkie plenery i wystawy organizowane przez Stację Kultura a personalnie przez prezes Stowarzyszenia, Ginę Malinowski, są wysoko notowane przez artystów i odbiorców, którym „skracają drogę do sztuki” często przez duże S.

Ta działalność jest doceniana przez absolutnie wszystkie władze samorządowe. Działalności sprzyjają Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Starostowie i burmistrzowie poszczególnych miast. Naszym sprzymierzeńcem jest Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie, które udostępnia pałacowe sale na wszelkiego rodzaju plenery i wystawy. To w Pałacu w Siemczynie nasze Stowarzyszenie organizowało Dni Borneńskie. Piękne spotkania promujące nasze 30letnie miasto. W ramach Dni Borneńskich były prelekcje o historii, wystawy fotograficzne pokazujące miasto „przed i po” pojawieniu się na mapach Polski. To także w Siemczynie premiery maja nasze spektakle słownomuzyczne. Pokazujemy je w wielu Ośrodkach Kultury województwa i w sumie obejrzało je ponad 3 tysiące osób. To ostatnie z cyklu kobiety pokażemy państwu jutro 4 czerwca o 17tej w budynku BKO.

Tę działalność widać i słychać, ale jest jeszcze działalność, która pięknie pachnie, rodziną, domem, świętami, to oczywiście „Pierniczki Reni” Ich produkcja zaczyna się już w październiku a głównymi ” producentkami” są Teresa Wojtaszczyk, która w pierniczki przerabia ponad 20 kg mąki. A te małe cudeńka ozdabia później Gina Malinowski. Oprócz tej wymiernej działalności Stowarzyszenie Stacja Kultura bierze udział w bardzo wielu akcjach charytatywnych. Jesteśmy w nich fizycznie, dając fanty na licytacje, ale także pokazujemy nasze spektakle ludziom, którzy mają ograniczenia zdrowotne, by pójść do teatru. To małe posumowanie pokazuje, że działamy zgodnie ze statutem i naszym credo „Nieważne ile posiadasz, ważne, ile z siebie potrafisz dać innym”. Cieszy nasz niezmiernie, że dajemy i że zostało to docenione. Gratulujemy też wszystkim wyróżnionym, bo cokolwiek zrobimy dla innych ma ponadczasową wartość.

LvS