Podsumowanie Programu „Równać szanse” w MBP Borne Sulinowo

Stowarzyszenie “Stacja Kultura” było partnerem dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie w realizacji projektu „Atelier młodego artysty” w ramach Programu „Równać szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności we współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży. W dniu 31 sierpnia 2017 roku odbyło się uroczyste podsumowanie półrocznego projektu.  Była to wspaniała okazja, by zdolni młodzi adepci sztuki mogli zaprezentować swoje prace przed szerokim gronem odbiorców. Zaproszeni goście, w tym rodzina i przyjaciele, ale również wiele osób dopingujących i wspierających rozwój młodych talentów przybyło bardzo licznie, by przyłączyć się do wspólnego świętowania.

Krótkiego powitania i prezentacji uczestników projektu dokonała koordynatorka projektu, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie – pani Iwona Gajewska-Tranbowicz. Galeria biblioteki, w której odbyła się uroczystość, wyglądała wyjątkowo. Na środku ustawiono pokaźny, dość zawadiacko przyozdobiony stół ze smakołykami, w którego centralnym punkcie umościł się piękny i, jak później się okazało, pyszny tort. Tuż po przekroczeniu progu sali oczom ukazywały niezwykle ekspresyjne barwy i formy. Impresjonistyczne klimaty zdominowały wystawę, budząc ogromne zainteresowanie obserwatorów. Instruktorka warsztatów malarskich, wiceprezes Stowarzyszenia Stacja Kultura w Bornem Sulinowie –pani Gina Malinowski, wyraziła uznanie i podziw dla konsekwencji i kreatywności młodych ludzi, którzy przez czas trwania projektu uparcie zmagali się z trudnościami i skutecznie uczyli samodzielności oraz zaradności. Podkreśliła również, że zorganizowanie wystawy przez uczestników projektu i dobrowolne poddanie się pierwszej ocenie jest dowodem odwagi. Feeria barw i wystawione fotografie wykonane także przez uczestników projektu pod czujnym okiem instruktora pana Daniela Graszki zaskoczyły niezwykłymi ujęciami i profesjonalnym spojrzeniem. Pani dyrektor biblioteki poinformowała, że prace uczestników projektu będą wkrótce również prezentowane w Urzędzie Miejskim, szkole i w Domu Pomocy Społecznej, promując w ten sposób również inicjatywę projektu i talent artystów.

Mnóstwo emocji, wrażeń, podziękowań i obietnic wypełniło salę, do końca towarzysząc zebranym. Pierwsze kwiaty wręczone młodym artystom przez pana prezesa Stowarzyszenia „Stacja Kultura” przyprawiły o dreszcz wzruszenia nie tylko obdarowanych, ale także wszystkich obecnych.  Pamiątka w postaci dużej ramy ze zdjęciami uczestników podczas zajęć i integracji  sprawiła wiele radości wyzwoliła mnóstwo zabawnych komentarzy. W niezwykle miłej atmosferze spędziliśmy kilka godzin. Teraz planujemy kolejne działania, bo pomysł na następny projekt już w nas dojrzał. Nie ma na co czekać, od jutra zabieramy się do pisania wniosku.

Relacja również:

https://www.youtube.com/watch?v=KK6Gut22sTw

http://iszczecinek.pl/artykuly/region/podsumowanie-projektu-rownac-szanse-wideo

https://szczecinek.com/artykul/borne-podsumowanie-projektu/268539

http://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/14171/Podsumowanie-projektu-Rownac-szanse

Zdjęcia: D.Graszka