Projekt SSK „Świadkowie łubowskiej historii”

Stowarzyszenie „Stacja Kultura” jest realizatorem projektu pt. „Świadkowie łubowskiej historii”  z przeznaczeniem na aktywizację młodzieży z Łubowa i okolic. Koordynować zadanie będzie pani Magdy Haas – bibliotekarz łubowskiej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie.

Młodzi w piętnastoosobowej grupie spotkali się już dwukrotnie. Podczas pierwszego organizacyjnego spotkania dyrektor MBP w Bornem Sulinowie – Iwona Gajewska-Tranbowicz powitała ich serdecznie i podziękowała za zainteresowanie projektem. Oficjalnie przedstawiła koordynatora i wyłożyła cele programu oraz przewidywane osiągnięcia. Wspólnie omówiono zarys projektu i wyodrębniono działania do wykonania na okres niemal pół roku.

Młodzież wykazała żywe zaciekawienie perspektywą docierania do informacji o swojej małej ojczyźnie, rozmowami z ludźmi, przygotowaniem prezentacji, reportaży i wywiadów, udziałem w plenerze fotograficznym w Kołobrzegu oraz organizacją wystrzałowego finału, który przypadnie na koniec listopada br. Harmonogram działań po długich dyskusjach został doprecyzowany podczas drugiego spotkania. Jeszcze trwają prace nad projektem logotypu, który pojawi się na koszulkach uczestników. Zapowiada się pracowicie i owocnie. Obiecujemy, że będziemy systematycznie relacjonować przebieg prac projektowiczów. Trzymamy kciuki za młodych, by nie stracili zapału i pomysłowości!

Projekt „Świadkowie łubowskiej historii” realizowany jest w ramach Konkursu Specjalnego „Równać szanse” pn. „100-lecie odzyskania niepodległości” przez  Polską Fundację Dzieci i Młodzieży ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.