Święto Trzech Króli

Pierwszy tydzień nowego roku mamy już za sobą. Już opadły emocje świąteczno-noworoczne, gdy zdarzało się nam utonąć w świątecznych przygotowaniach. Święto Trzech Króli przywołało nas do porządku i kolejnej pracy. Nasze Stowarzyszenie włączyło się w obchody tego Święta. Był to nasz drugi raz, gdy słowami Trzech Króli opowiedziałyśmy wszystko to, co było ważne w naszym mieście w ostatnich dwóch latach. Był to mianowicie smutny czas zmagań z pandemią i wojną tuż za naszymi granicami. Mieszkańcy Bornego Sulinowa zasłużyli na to, by docenić ich i wszystko to, co zrobili w tym czasie.

Nie bez kozery Trzej Królowie śpiewali wczoraj że „Wszyscy Polacy to wielka rodzina” i „We are champions”, bo zachowanie bornian na takie tytuły zasługiwało. W naszą inscenizacją tego Święta włączyli się fantastyczne wczuwający się w swoje role radni miasta i gminy: Izabela Jadwiżyc, Dariusz Palicki, Artur Malinowski. Wsparł ich swoją obecnością Jacek Wojciechowski, radny powiatu. Oprócz stałych aktorów do ekipy dołączył Rafał Charusta i Konrad Chodakowski debiutujący w roli pastuszka. Nasza inscenizacja nie była jedynym punktem programu. Przejście Orszaku z kościoła do Urzędu Miejskiego z kilkoma stacjami przygotowała Miejska Biblioteka Powszechna. Miasto zadbało o namioty i o pięknie udekorowaną scenę z ciepłym nawiewem. Był to ukłon dla wszystkich aktorów a szczególnie dla występujących na scenie przedszkolaków.

Mimo pięknej śnieżnej aury namioty ze stołami i ławami dawał możliwość rozgrzania się kawą, herbatą i bezalkoholowym grzańcem. Stoły były wypełnione po brzegi słodkościami wyprodukowanymi przez mieszkanki Bornego i okolic. Tych słodkości było więcej niż w niejednej renomowanej cukierni. Oczywiście był też punkt oferujący kiełbaski z grilla. Nikt nie mógł ominąć tych smakowitych pokus a to skutkowało wypełnianiem się puszek, bo tego dnia Borne zbierało pieniądze na pomoc dla dwóch chorych dziewczynek – 2letniej Helenki Wałaszczyk i 13letniej Oliwi Gruszeckiej.

Ten wczorajszy dzień pokazał jakich mamy wspaniałych mieszkańców. Całość przygotowano przy współorganizacji Urzędu Miasta i Gminy, Miejskiej Biblioteki Publicznej, CKiR i Stowarzyszenia Stacja Kultura. Niezawodnie z pełnym zaangażowaniem i radością jesteśmy wszędzie tam, gdzie możemy pomóc naszą działalnością i współpracą.

LvS.