Wystawa poplenerowa I Międzynarodowego Pleneru Artystycznego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Stacja Kultura”

W Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku, szerszej publiczności pokazano prace powstałe na I Międzynarodowym Plenerze Artystycznym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Stacja Kultura”, w Pałacu w Siemczynie.

Doceniając prace powstałe na Plenerze, oraz jego znaczenie w integracji artystów z kilku krajów, honorowym patronatem objęli go starostowie: szczecinecki, Pan Krzysztof Lis oraz Starosta powiatu drawskiego, Pan Stanisław Kulczyński Wystawa zbudzała wielkie zainteresowanie i była to jej czwarta odsłona, po tym, jak pokazano ją w Pałacach w Siemczynie i Koziej Górze, oraz w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie.

Oprócz licznie przybyłych mieszkańców Szczecinka, organizatorów zaszczycili swoją obecnością, Pani Dorota Chrzanowska-Burmistrz Bornego Sulinowa oraz Pan Zdzisław Andziak- Prezes Stowarzyszenia Henrykowskiego w Siemczynie. Prace, pokazane w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior, wzbudzały duże emocje. Na wystawie zaprezentowane zostały także małe formy rzeźbiarskie.

Jedna z prac powstałych na Plenerze, została przekazana Panu Radosławowi Wąs, dyrektorowi CEE i RJ i przyjęta z wielką radością.