„Stacja Kultura” było inicjatorem i organizatorem udostępnienia wystawy „Armia Błękitna w walkach o niepodległość Polski 1917-1920”

Na zaproszenie Stowarzyszenia „Stacja Kultura” w Bornem Sulinowie, Biuro Dokumentacji Zabytków ze Szczecina przedstawiło mieszkańcom Szczecinka i Bornego Sulinowa wystawę ”Armia Błękitna w walkach o niepodległość Polski 1917-1920.  

Zorganizowanie wystawy przez Stowarzyszenie było  naszym wkładem w obchody Setnej Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wykład „Błękitna Armia  w 100 rocznicę przyjazdu wojsk generała Józefa Hallera do Polski” wygłosiła Agnieszka Osiak, adiunkt Biura Dokumentacji Zabytków w Szczecinie. Profesjonalizm i wiedza wykładowcy zyskała duże uznanie słuchaczy, którzy wzięli  bardzo czynny udział w dyskusji i indywidualnych rozmowach.

W sumie wykładu adiunkt Agnieszki Osiak wysłuchało ponad 200 osób. Natomiast ,wystawę która  w Galerii MBP w Bornem Sulinowie była eksponowana przez 3 tygodnie obejrzało ponad  500 osób.

Oto fotorelacja ze spotkań  w Centrum Konferencyjnym Zamek w Szczecinku (3 kwietnia 2019) oraz w Miejskiej bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie (4 kwietnia 2019).