Wystawa Poplenerowa „III Międzynarodowego Pleneru Artystycznego Stacja Kultura 2020” w Galerii MBP Borne Sulinowo – Odsłona trzecia

Wystawa poplenerowa „III Międzynarodowego pleneru artystycznego Stacja Kultura 2020” jak magnes przyciągnęła wielu wielbicieli sztuki do Galerii MBP w Bornem Sulinowie. Wstępne słowa i powitanie – dyr. biblioteki, Pani Anna Gałązka, o plenerze i roli sztuki w naszym życiu – Lucy von Schickedantz, natomiast obecnych artystów powitała i przedstawiła komisarz pleneru- Gina Malinowski. Na wystawie pojawiły się malarki: Anna Klimowicz i Elżbieta Majewska oraz Marta Frankowska, rzeźbiarka.

Prace Artystów zostały interesująco wyeksponowane i zachwyciły licznie zgromadzonych mieszkańców miasta.

Gośćmi specjalnymi okazali się być Sekretarz Powiatu Drawskiego, Pani Katarzyna Szlońska-Getka oraz Pan Mariusz Getka, Prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Uczestnicy wystawy mieli okazję zapoznać się z działającym przy MBP Atelier Młodego Artysty. Atelier prowadzi Prezes Stowarzyszenia Stacja Kultura, Gina Malinowski, która dzieli się swoją wiedzą nie tylko z młodymi mieszkańcami Bornego Sulinowa. Atelier jest otwarte dla każdego, kto chce doskonalić swoje umiejętności malarskie.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, licznie przybyli goście i artyści mieli okazję do wymiany poglądów na temat wystawionych prac Lucy von Schickedantz.