Wystawa w Muzeum Regionalnym w Chojnowie

Od lipca do września pani Gina Malinowski będzie prezentować swoje prace malarskie w Muzeum Regionalnym w Chojnowie. Może ktoś z Państwa, będąc przypadkowo w pobliżu tego miasta, zawita do ciekawego muzeum i obejrzy prace naszej utalentowanej malarki.
Przedstawiamy Państwu zapowiedź tej niezwykłej wystawy, która została opublikowana na profilu społecznościowym Muzeum Regionalnego w Chojnowie.

„Cykl Kwiaty Giny Malinowski to podjęcie inspirującego wielu artystów tematu, jakim jest motyw kwiatu. Jednak sposób ujęcia jego w interpretacji Giny Malinowski stanowi malarski esej ukazujący wnikliwą, wręcz anatomiczną obserwację otaczającej natury. Wychodzący z obrazów, poprzez specyficzne kadrowanie, swoisty makrokosmos, stopniowo ewaluuje w stronę abstrakcji. Mocny kontrast między naturalnym tłem a silną ekspresją, zarówno pod względem formy jak i palety barwnej, sprawia, że nie odbiera się motywu kwiatu w sposób naturalistyczny, lecz jako abstrakcyjną eksplikację. Te celowe działania artystki tworzą niezwykłą, przyciągającą uwagę i poruszającą wyobraźnię wystawę”.