XVI Dni Henrykowskie

Po raz kolejny, Stowarzyszenie „Stacja Kultura” zostało zaproszone do wzięcia udziału w Dniach Henrykowskich w Siemczynie. Oprócz możliwości uczestnictwa w konferencji naukowej, członkowie Stowarzyszenia „Stacja Kultura” prezentowali się w tzw. Alei Rzemieślników. Wielką atrakcją dla wielu przybyłych gości z Polski i zagranicy była możliwość podziwiania naszych strojów z epoki baroku. Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszyły się obrazy Giny Malinowski. A Lucy von Schickedantz miała nieformalne spotkania autorskie z czytelnikami jej książek. Agnieszka Szewczyk w stoisku „Bobrowa Dolina” propagowała wyroby objęte wspólnym  nawiązującym do historii Bornego Sulinowa tytułem „Róże Poligonu”.

Stoiska naszego Stowarzyszenia odwiedzili Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Pan Janusz Gromek oraz Senator Rzeczpospolitej polskiej, pani Anna Sztark z Koszalina. Duże zainteresowanie publiczności stworzyło okazję, aby przedstawić pracę, jaką nasi członkowie wykonują dla mieszkańców Regionu Pomorza Zachodniego. Stowarzyszenie bierze udział w rozlicznych wydarzeniach kulturowych, wielu miast od Połczyna Zdroju po Złocieniec. Od Koziej Góry pod Karlinem, po Czaplinek i Mirosławiec. Wielu gości biorących udział w corocznych Dniach Henrykowskich, przyjeżdża do Siemczyna z nadzieją, na kolejne spotkanie z naszym Stowarzyszeniem.

Reportaż z XVI Dni Henrykowskich z naszym udziałem, nagrali reporterzy z Gawex Media oraz redaktor Polskiego Radia Koszalin – Pani Joanna Lejtan. 11 lipca 2019 Polskie Radio Koszalin wyemitowało audycję prezentującą naszą działalność.  Całej audycji można posłuchać pod adresem: Polskie Radio Koszalin ”Czary Stacji Kultura”