Z Siemczyna do Szczecinka, nowa wystawa w Galerii Zamek

Trzeba przyznać, że szczecinecka Galeria Sztuki „Zamek” już dawno nie gościła takich tłumów! W miniony poniedziałek (10 stycznia) otwarta została wystawa poplenerowa dzieł wykonanych podczas ubiegłorocznego IV Międzynarodowego Pleneru Artystycznego w Siemczynie – cyklicznego wydarzenia organizowanego przez borneńską „Stację Kultura” oraz Stowarzyszenie Henrykowskie w Siemczynie. Jak mogliśmy wyczytać w przygotowanych materiałach promocyjnych, różnorodne obrazy, rzeźby oraz instalacje przestrzenne powstały by „uszczęśliwiać i wzruszać innych oraz przybliżać sztukę i szerzyć kulturę polską”.

– Żeby się dzisiaj spotkać, pomijając zmęczenie, pandemię i kiepską pogodę, trzeba uwierzyć że to spotkanie jest ważne, a w tym przypadku, nie dość że ważne to jeszcze piękne”

– zwróciła się do zebranych Lucy von Schickedantz, oficjalnie otwierając wernisaż.

Z dumą zaznaczyła też że od chwili zakończenia pleneru, wystawa prezentowana była już w: Siemczynie, Bornem Sulinowie i Połczynie Zdroju, wszędzie spotykając się z żywym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem publiczności.

W wydarzeniu poza sporą grupą miejscowych amatorów sztuki oraz oficjelami, wśród których znaleźli się Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska, Burmistrz Bornego Sulinowa Dorota Chrzanowska oraz Sekretarz Powiatu Drawskiego Katarzyna Szlońska – Getka, udział wzięli też sami twórcy, którzy z pasją i cierpliwością odpowiadali na pytania gości.

Wieczór zakończył się zaproszeniem na kolejną imprezę kulturalną, tym razem „Dzień borneński” podczas XLIX. Spotkań Kulturalnych w Siemczynie, jaki odbędzie się w sobotę (15 stycznia) o godz. 16:00.

Magdalena Michalska

Źródło: iszczecinek.pl