Finał „Koncertu charytatywnego na rzecz diagnostyki i leczenia Renaty”

1 kwietnia 2017 roku odbył się „Koncert charytatywny na rzecz diagnostyki i leczenia Renaty Kasprzyk”.

Organizatorami koncertu były: Stowarzyszenie „Stacja Kultura” oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie.

W gościnnych progach Budynku Kulturalno-Oświatowego spotkali się ci wszyscy, którym wołanie o pomoc nie jest obojętne, a każdy z przybyłych gości przyczynił się do uzyskania ostatecznej kwoty z koncertu choćby poprzez zakup tzw. cegiełek.

O godzinie 23.05 komisja podała wynik przeprowadzenia zbiórki publicznej do puszek, skarbon tego wieczoru podczas koncertu. Zebrano kwotę 20.009 zł 38 gr oraz 2 euro. To piękny wynik, który zawdzięczamy nieprzeciętnej ofiarności wielu ludzi, tak uczestników koncertu, którzy przybyli do auli, jak i wielu darczyńców.

Wydarzenie było bardzo urozmaicone i choć trwało do późnego wieczora, wielu gości dotrwało do samego końca. Występy artystów zrobiły tak duże wrażenie na widzach, że doczekały się pełnych entuzjazmu owacji na stojąco i bisów. Tak spontaniczna reakcja publiczności potwierdziła bardzo wysoki poziom występujących. A mieliśmy okazję podziwiać: Duet HERMANOWSKA, Marcina Naruszewicza, trio saksofonistów: Monikę Burian, Marka Tomczyka i Włodzimierza Piesiaka, Kamilę Michałkiewicz z akompaniamentem Emilii Fabisiak, Liwię Stańczykowską i Mayę Bartoszek, Michała Zelenta, Marcelinę Kuleszę, Julię Białkowską i Anię Bałakari. Imprezę obsługiwał sztab ludzi, którzy z ogromnym zaangażowaniem wywiązywali się z powierzonych im zadań. Mnóstwo emocji towarzyszyło 39 aukcjom, które z niezwykłym polotem poprowadził Stanisław Bartoszewicz.

Kwota, którą udało się zebrać podczas koncertu, wszystkich nas bardzo ucieszyła. Jednak równie ważna jest inna kwestia. My, mieszkańcy Bornego Sulinowa, zdaliśmy ten egzamin z wyróżnieniem. Był to egzamin z Empatii, Człowieczeństwa i Wspólnoty. Udowodniliśmy, że jesteśmy społecznością, która w ważnych sprawach potrafi mówić wspólnym głosem. Zjednoczyliśmy się, połączyliśmy siły we wspólnym celu i to jest równie piękne, jak fakt zgromadzenia środków tak bardzo potrzebnych Reni Kasprzyk.

Zbiórka publiczna do puszek potrwa jeszcze do 5 kwietnia 2017 r. włącznie. Zapraszamy do włączenia się do akcji!