Rozpoczęcie projektu pt. „Kawał nieba w gębie”

27 lutego 2018 roku w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie odbyło się oficjalne rozpoczęcie projektu pt. „Kawał nieba w gębie” realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. O środki aplikowało Stowarzyszenie „Stacja Kultura” w Bornem Sulinowie, wychodząc naprzeciw potrzeb młodzieży.

Grupa 15 miłośników kulinariów w wieku 13-18 lat podjęła pierwsze działania zmierzające do przeprowadzenia projektu, którego finał przypadnie na ostatni tydzień sierpnia 2018 roku. Młodzież ma w planie dotarcie do upodobań kulinarnych mieszkańców, którzy pochodzą z różnych regionów Polski i przetestowanie wybranych przepisów na potrawy, by ostatecznie opracować kulinarny przewodnik Bornego Sulinowa w formie broszury ze zdjęciami przygotowanych dań. Ukoronowaniem projektu będzie pokaz kulinarny z atrakcjami, które z pewnością pozytywnie zaskoczą gości podczas finału.

Podczas pierwszego spotkania młodzi poznali swoje imiona, swoich instruktorów i koordynatora, zostali zapoznani z celami projektu. Wspólnie ocenili warunki lokalowe i podjęli pierwsze decyzje związane z wyposażeniem aneksu kuchennego oraz ustalili harmonogram działań i zadania do wykonania. Za tydzień kolejne spotkanie. Do dzieła!

Projekt „Kawał nieba w gębie” prowadzony jest w ramach programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.