Wernisaż Giny Malinowski

4 maja 2017 w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż artysty malarza, Wiceprezesa Stowarzyszenia „Stacja Kultura” Giny Malinowski.  Spotkanie rozpoczęła Lucy von Schickedantz, przyjaciółka Longiny – jak sama to określiła „laudacją na cześć wyjątkowej Osoby”. I słusznie, gdyż co do wyjątkowości Gwiazdy tego wieczoru nikt nie miał wątpliwości. W poważnym i jednocześnie swobodnym stylu została nakreślona postać artystki, która dała się poznać jako osoba o nieprzeciętnej wręcz energii życiowej, czynnie zaangażowana w życie kulturalne lokalnej społeczności.

W dalszej części Gina została przechwycona przez dyrektor MBP Iwonę Gajewską-Tranbowicz i „odpytana” na okoliczność spotkania oraz możliwości podziwiania obrazów. Udało się uchylić rąbka tajemnicy na temat tajników warsztatu, inspiracji, okoliczności powstawania prac, wartości i upodobań. Gromkim urodzinowym Sto lat! zamknęliśmy część teoretyczną i Gina wpadła w ramiona spragnionych chwili rozmowy gości. Wieczór był bardzo udany, tym bardziej, że mogliśmy odwiedzić prowadzone przez Ginę „Atelier młodego artysty”, obejrzeć pomieszczenia biblioteki, które na co dzień służą uczestnikom wszelakich zajęć.

Wystawę prac Giny Malinowski można oglądać codziennie w godzinach pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie. Serdecznie zapraszamy!